Cikkbeküldésként érkezett blogunkra a hír, hogy már az egri buszokra is létezik okostelefonos alkalmazás! Androidot használó érdeklődők már pötyöghetik is a „menetrend.app” nevet az áruház keresőjébe, az app Google Play-ből és AppGallery-ből tölthető le. Hála Olvasónknak a találatért!
A menetrend.app önmagában nem újdonság, olyannyira nem, hogy Debrecen, Sopron, Veszprém és Nyíregyháza helyi járatait például már 2012/2013 óta kezeli. Egerben egy kicsit tovább kellett várnunk a jóra, városunk menetrendje január 5-én került be az alkalmazásba.
„A kezdetek óta célunk, hogy a technológiai lehetőségeket maximálisan kihasználva jól használható, megbízható és szerethető szolgáltatást nyújtsunk. Néhány ok, amiért szeretni fogod:
-
-
-
Megbízható menetrendi adatok.
-
Kedvencek, ahol egy helyen láthatod leggyakoribb járataid, megállóid, útvonalterveid.
-
Közeli megállók és indulások GPS alapján.
-
Járatok követése és átszállási kapcsolatok megjelenítése.
-
Táblázatos menetrendek, a klasszikus megoldások híveinek.
-
Utazástervezés közösségi közlekedéssel (offline is!), valamint gyalogosan és kerékpárral.
-
Forgalmi hírek megjelenítése, ahol elérhető.
-
Éjszakai téma.
-
Gyakori és kis méretű frissítések.
-
És még számtalan apróság, melyeket akkor értékelsz majd igazán, ha kipróbáltad :)”
-
-
menetrend.app
December végén említettük, hogy egy frissítést követően már a Google térkép is mutatja a helyi járatok menetrendjét Egerben. Első ránézésre a menetrend.app naprakészebbnek tűnik, mivel a keresőóriás térképe még mindig kalkulál többek között 12Y és 14A járatokkal is, noha ezek a jelölések a januári menetrendváltáskor megszűntek, de tény, hogy még csak pár nap telt el az idei évből, így előbb-utóbb frissíthetik majd az adatokat.
Lassan tiszta high tech élménnyé válik egyébként az egri buszozás, a menetrend mellett ugyanis már a bérlet is a telefonunkra költözött: ahogy néztük, mindhárom kedvezményes bérlettípus („teljes árú”, nyugdíjas, diák) megvásárolható online, így igény szerint választhatunk, hogy felszálláskor a papírfecni keresésével vagy a qr-kód beolvasásával szeretnénk inkább megküzdeni. A high tech élményen persze némiképp még árnyalnak a helyközi járatokról csatasorba állított 20-30 év közötti gépcsodák, de nyilván nem lehet mindent egyszerre megreformálni.