Évekig bíztunk benne, hogy előbb-utóbb a történelmi belváros sétálóutcái is felkerülnek a Google utcakép-térképére. Vártunk és vártunk, ám sajnos hiába vártunk… Ezért 2025-ben úgy döntöttünk, hogy magunk pótoljuk ezt a hiányosságot!

Saját kezünkbe vettük a fotózást, és elkészítettük a hiányzó szakaszok felvételeit. Munkánk eredményeképp immár a belváros szinte teljes egésze is bejárhatóvá vált virtuálisan!

Ha pedig már lendületben voltunk, kibővítettük a feladatot és folytattuk a fotózást a város más pontjain is.

Feltérképezett területek

1. Történelmi belváros

2025. április – július

A Dobó tértől a Széchenyi utcáig igyekeztünk a teljes, eddig hiányzó belvárosi szakaszokat feltérképezni. Minél átfogóbb munkát próbáltunk végezni, így a forgalmasabb utcák és terek mellett kisebb, különlegesebb helyszínek is felkerültek a térképre, például a piac tere, a tömbbelsők, a patak menti kerékpárút, vagy éppen az Eszperantó sétány.

2. Érsekkert

2025. augusztus

3. Felsőváros

2025. augusztus

Technikai korlátok

Bár örömmel dolgoztunk a felvételeken, és büszkék vagyunk az eredményre, azért még továbbra is reméljük, hogy egy nap a Google is elkészíti ezeken a szakaszokon a saját képeit. A mi anyagunk ugyanis hiánypótlásnak és átmeneti megoldásnak hasznos, viszont messze nem tökéletes.

A külső szereplők által feltöltött utcaképek minőségét korlátozza a Google, ezért a felvételeink felbontása jóval elmarad a saját, professzionális eszközeikkel készített képekétől. Ráadásul a Google érthető módon a saját felvételeit részesíti előnyben, ezért a hivatalos utcaképről közvetlenül nem lehet „átsétálni” a mi képeinkre – ezek csak térképes nézetből, külön kiválasztva érhetők el. Egy példa erre a Dobó utca esete, ahol bár elkészültek a 2025-ös felvételeink, alapnézetben továbbra is a Google 2013-as képei jelennek meg, és az új anyagokat csak manuálisan lehet előhívni. Változatlanul bízunk tehát benne, hogy a Google egyszer ezeket a területeket is befotózza, viszont addig is, a hiánypótlással és az átmeneti megoldással legalább már megvagyunk!