Skip to main content
Szabadidő

Idén is túl sokáig karácsonyozunk

By 2012. január 19.

Karácsonyi vásár a Dobó téren - Vámossy Béla fotója

A megyeszékhelyünk karácsonyi megjelenésére egy-két apró szépséghibát leszámítva nem igazán lehet panaszunk. Évről-évre hazai és külföldi turisták sokasága keresi fel a Dobó téri vásárunkat, ami tényleg a leghangulatosabbak közé tartozik az országban. Ennek, valamint az ünnepi fényektől ragyogó belvárosunknak talán mi, egriek is nagyon szoktunk örülni, viszont a városunk minden évben túlzásba viszi az ünneplést, így a legtöbb településsel ellentétben nálunk még január második felében is karácsony van. Feleslegesen.

Na, nem mintha egy létkérdésről lenne szó, ráadásul a díszfények fogyasztását sem a városunk állja – ha nem is vízkeresztkor, most már azért mégis ideje lenne lekapcsolni a díszeket városszerte. A Dobó téri karácsonyfát időben, január 6-án lebontották és példás módon jótékony célra felajánlották. Ugyanez a sors vár Eger többi köztéri karácsonyfájára is, amik viszont még január végéig állnak és ünnepi fényben tündökölnek, csak úgy, mint a belváros díszei. Minden elismerésünk az áramszolgáltatónak, hogy átvállalja a fogyasztás költségeit. Ugyancsak nagyon szeretjük a Városgondozás Eger Kft.-t, amiért tavaly is 2,3 millió forintot költött csak a díszfények korszerűsítésre. Ez mind szép és jó, de a Bazilika, és a vár még mindig korom sötétben bujkálnak a turistaszezonon kívül eső hétköznapokon, pedig így január vége felé azokra többen lennének kíváncsiak a városban járva.