Skip to main content
Közlekedés

Nem használják a kerékpáros sorompót

By 2013. június 9.One Comment

Városunknak szerencsére ugyan nem kell a Duna menti településekhez hasonló helyzetet átélnie, az utóbbi napok esőzése, valamint Felnémet nagymosása azért az Eger-patakon is meglátszott. Az átlag vízmennyiség többszöröse jó szokásához hűen elöntötte és hordalékkal telítette a felsővárosi kerékpáros aluljárót, ehhez már hozzászokhattunk az évek során. Azokat a fránya sorompókat, amiket pont az ilyen időszakban szükséges lezárás céljából raktak oda annak idején, viszont csak nem hajlandó használni a város – legyen ez egyébként bárki feladata is. A dolog kellemetlensége abban rejlik, hogy a sorompók helyétől még csak sejthető, hogy sár van a főút alatt, ebben megbizonyosodni csak továbbmenve lehet.  Míg az egriek már rutinosan kerülnek, a városunkból a hegyek felé tartó vidéki túrakerékpárosok megszeppenten fürkészik a térképeiket, azokon jelölve legközelebb kerülni ugyanis vagy a fél kilométerre lévő Vallon úton át-, vagy visszakanyarodva, az Olasz utcán keresztül lehet. Az elszántak persze át is gázolhatnak a szakaszon, alsó fotónkon jól látszik, hogy ezzel a lehetőséggel is szép számban élnek azért.

DSC_3721

DSC_3723

Szólj hozzá! One Comment