Tavaly télen írtuk meg mi is, hogy hat év után újra Intercity vonatok közlekednek Eger és Budapest között, mely fejlesztésről először nem tudtuk eldönteni, hogy örüljünk neki, vagy nevessünk rajta. A minőséget sugalló jelző végül ugyanis azt jelentette, hogy a 4-5 gyorsvonati kocsihoz hozzácsaptak egy IC kocsit is, mely annyiban különbözött így a vonat többi részétől, hogy tisztább volt és biztosan volt rajta helyünk, cserében viszont többet kellett fizetni érte és hát hiába volt IC, nyilván ugyanannyi idő alatt ért Egerbe, mint a vonat többi része. Talán a MÁV-ot sem lepte meg, hogy az emberek nem kapkodták el a jegyeket, a menetrendváltozással lerövidült, kevesebb mint 2 órás utat vígan le lehetett utazni a rendes kocsikban is. Érezvén, hogy így ennek nem lesz értelme, akcióba kezdett a vonattársaság, mára plusz szolgáltatásnak számító légkondícionálóval és ingyenes wifivel roboghatunk az IC kocsikban, ami pedig még jobb: gyorsvonati árban tehetjük mindezt, jelenleg ugyanis díjmentesen számítják fel az IC helyjegyet.
A társaság további kedvezmények mellett a gyorsvonatok felújításával is igyekszik magához vonzani az Egerbe, vagy Egerből közlekedő nagyérdeműt, a Fecske-programban résztvevő kocsikban lecserélik az üléshuzatokat, szigetelik és hővédő fóliával is leragasztják az ablakokat, hogy kellemesebb környezetben lehessen utazni, kicserélik továbbá a padlóburkolatot, a falra pedig graffitinek ellenálló burkolatot visznek fel. A felújított kocsik még vegyesen találhatók meg az egri vonatokon, forgalmasabb időszakokban gyakran az összes ilyen, kevésbé forgalmasokban viszont keresni kell a szerelvényben – nem nehéz egyébként megtalálni, fekete fecske van festve az oldalukra :)
A felújított vonatot ábrázoló fényképet a Privátbankár.hu-tól vettük kölcsön galádul.
A minőségi környezetű, többnyelvű, hangos utastájékoztatású, viszonylag gyors és az IC jelleg miatt többnyire pontosan közlekedő, már-már nyugati szintet súroló szolgáltatásnak persze az ára is megvan, egy felnőtt jegy 2725,- egy diák/nyugdíjas pedig 1465 forint egy útra, jobb esetben vissza is jövünk, így könnyen 3-5 ezer forintba is fájhat egy pesti kiruccanás, és még csak a közlekedésnél tartunk. A buszos feljutás pár száz forinttal drágább, cserében nagyjából viszont ugyanezeket a szolgáltatásokat kapjuk: autópályán gurulva is Wifivel, valamint légkondival juthatunk el a fővárosunkba.