Szabó Attila előadóművész „Díszpolgári cím”
Szabó Attila 1968. július 31.-én Hatvanban született. Szülei kezdeményezésre a gödöllői zeneiskolában hat évesen kezdett hegedülni, később autodidakta módon gitározni tanult. 1987-ben felvételt nyert az egri Eszterházy Károly Főiskola történelem-ének zene szakára. Itt ismerkedett meg az autentikus magyar népzenével, amely annyira felkeltette érdeklődését, hogy azonnal elkezdett „magyarul” hegedülni tanulni. Prímásként már főiskolás korában csatlakozott az akkoriban alakult Gajdos Zenekarhoz, amely szintén az autentikus népzenei hagyományok őrzését és ápolását tartotta legfontosabb célkitűzésének. Végzése után családjával Egerben telepedett le. Sokáig játszott a Gajdos Zenekarban, de külsősként már 1996-ban csatlakozott a szintén kiváló népzenét játszó Csík zenekarhoz. 2002-től egriként csak ebben a magyar népzenei életben kiemelkedő szerepet betöltő együttesben játszik, melyet a határainkon túl is rendkívül népszerű együttesként művészi pályafutása és kiváló egyéni muzsikálásuk elismeréseként 2013-ban Kossuth-díjjal jutalmaztak. Bár nem Egerben született, de minden megnyilatkozásában büszkén vallja magát egrinek. Szabó Attila városunk hírnevének emelése, valamint negyedszázados kiemelkedő művészi munkássága elismeréseként részesült a megtisztelő Díszpolgár kitüntetésben.
Miskolczi László közgazdász „Pro Agria” életműdíj
Miskolczi László 1933. szeptember 30-án született Egerben. A budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen 1956-ban szerzett közgazdász diplomát. Végzését követően szülővárosába tért vissza, első munkahelye Városi Tanács Kereskedelmi Osztálya volt. Néhány éves szakmai tapasztalatszerzés után a Heves Megyei Tanács Kereskedelmi Osztályára került, ahol helyettes vezetőként nyugdíjazásáig dolgozott. Az aktív munkában töltött közel négy évtized alatt rendkívül sokat tett úgy a megye, mint a város idegenforgalmi, kulturális és gasztronómiai értékeinek hazai és nemzetközi szintéren történő megismertetéséért, kereskedelmének és vendéglátásának fellendítéséért. Magyar pavilonokban számos nemzetközi vásáron mutatta be és népszerűsítette hazáját, illetve szűkebb régióját. Egerben elindította az évente megrendezésre kerülő nagy érdeklődéssel kísért Agria Vásárokat, de az ő közreműködésével valósulhatott meg a korszerű piaccsarnok felépítése is. Nyugdíjas éveit az egri helytörténeti emlékek felkutatásának szentelte, melynek kézzelfogható eredménye az „Egri Hóstyák Könyve” c. kiadvány megjelentetése.
Cseh Anrásné „Pro Agria” szakmai díj (turizmus)
Cseh Andrásné vendéglátós pályafutását tanulóként a Dobos Cukrászdában kezdte, melynek 1978-ban vezetője lett. Már itteni, 14 évig tartó sokoldalú munkásságának köszönhetően is, mindenki „Csöpikéje”-ként városszerte közismertté vált. 1992-ben férjével átvették a Hotel Szenátor Ház irányítását, amely azóta is a város egyik üde színfoltja. Komoly érdemei vannak a patinás megyeszékhely kulturális életének gazdagításában is. Kávézója az egri zenei és képzőművészeti élet szalonjává vált, rangos festők, szobrászok és keramikusok kiállításai vonzanak ide látogatókat. Nyaranta estéről estére különféle zenei produkciók szórakoztatják a tér közönségét. 1994 óta immár hagyomány, hogy évente megrendezték az országosan is jegyzett Strauss-esteket az Egri Szimfonikusok közreműködésével. Városunk turisztikai életének, és annak fellendítése érdekében végzett több évtizedes kiemelkedő munkássága elismerése ez a kitüntetés.
Dr. Erdélyi Béla főorvos „Pro Agria” szakmai díj (egészségügy)
Dr. Erdélyi Béla a Budapesti Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán szerzett diplomát 1965-ben. Első munkahelye az egri Markhot Ferenc Kórház volt. Általános sebészetből 1969-ben szakvizsgázott, majd 1980-ban addigi érsebészeti tevékenysége elismeréseként „honoris causa” érsebészeti képesítést kapott. Az egri Sebészeti és Érsebészeti Osztályon előbb mint osztályvezető helyettes, 1991-től 2006-ig pedig osztályvezetőként tevékenykedett. Bevezette és rutinná tette a laparaszkópos sebészetet, a modern varrógépek használatát. Az érsebészet mellett a gyomor és nyelőcső műtétekben szerzett nagyobb gyakorlatot. Pályája során rendszeresen végzett oktató munkát úgy a szakdolgozók, mint az orvostanhallgatók és orvosok körében. Számos alkalommal vett részt hazai és nemzetközi kongresszusokon, nevéhez közel száz előadás és publikáció köthető. Szaktudása, emberi magatartása és kiemelkedő munkássága elismeréseként részesült a Pro Agria Szakmai díjban.
Lubai Sándorné főnővér „Pro Agria” szakmai díj (szociális gondoskodás)
Lubai Sándorné ápolónőként pályáját több aktív fekvőbeteg osztályon kezdte. Kereste a kihívásokat és a lehetőségeket. Ezt a kihívást elsőként a Sebészeti Intenzív Osztály szakmai közösségében találta meg. Megszerzett tudását, tapasztalatát a Kossuth Zsuzsa Egészségügyi Szakközép és Szakiskolában fiatal generációk sokaságának adta át. Ezt követően egy évtizedig intézetvezető főnővérként a Heves Megyei Önkormányzat Petőfi úti Idősek Otthonában látta el az idősek gondozásának szervezését, koordinálását. Itteni tapasztalatai inspirálták arra, hogy a Markhot Ferenc Kórházban segítségével megvalósuljon a hospice ellátás. Külön hangsúlyt fektetett a betegek és hozzátartozók lelki segítésére és a gyászra történő felkészítésre. Az elhunytak emlékére Ő hozta létre – a hospice mozgalomban világszerte jelen lévő – méltóság mezejét. Szakmai alázata, szeretete példaértékű. Áldozatos szakmai munkásságának elismerése ez a kitüntetés.
Kardos István „Pro Agria” szakmai díj (mechanikai műszerész szakma területén)
Kardos István Budapesten született, mely után családjával hamarosan Egerbe költözött. A Közgazdasági Szakközépiskolában érettségizett, melynek elvégzése után kitanulta a mechanikai műszerész szakmát, majd mestervizsgát tett. Dolgozott a Dohánygyárban és a Finomszerelvény gyárban, ahol gyakorlati tudására és kreativitására építve részt vett különböző műszaki problémák megoldásában, újítások kidolgozásában. Néhány év után elérkezettnek látta az időt arra, hogy önállósodjon és a családi hagyományt követve „maszekként” folytassa munkáját. A kulcsmásolástól kezdve, az elveszett autókulcsokon és ajtónyitásokon keresztül a páncélszekrények teljes körű felújításáig és bonyolult kulcsainak pótlásáig minden területen otthonosan mozog. Egerben és környékén szinte nincs olyan család, amely az elmúlt évtizedek során ne került volna vele kapcsolatba. Hiánypótló tevékenysége manapság szinte nélkülözhetetlen. Kiemelkedő szakmai tevékenységének elismerése ez a kitüntetés.
Dr. Balás István főigazgató „Pro Agria” szakmai díj (közszolgálat)
Dr. Balás István Pásztón született, 1976-ban az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karán diplomázott. A történelem iránti érdeklődéséből fakadóan 1987-ban az ELTE Bölcsészettudományi Karán középiskolai tanári képesítést is szerzett. Jelölti idejének letöltése után 1981-92 között az Egri Ügyvédi Munkaközösségben ügyvédként tevékenykedett. A rendszerváltás időszakában a Borsod-Abaúj Zemplén és Heves Megyei Köztársasági Megbízott Heves Megyei Területi Irodájának vezetője, majd 1994-ben az akkor alakuló Heves Megyei Közigazgatási Hivatal vezetőjévé nevezték ki. Kiemelkedő érdemeket szerzett a rendszerváltás utáni közigazgatás kialakításában, az államigazgatás és az önkormányzati igazgatás szétválasztásában, ezek együttműködési rendszerének kiépítésében. Több évtizedes közigazgatási tapasztalata egyben predesztinálta a 2011-ben elindult államigazgatási reform végrehajtására is. Ezen embert próbára tévő feladatokat a rá jellemző szerénységgel, magas szakmai színvonalon ellátva, kivívta úgy szakmája, mint szűkebb és tágabb környezete elismerését. Kiemelkedő közszolgálati munkásságának elismeréseként részesül ebben a kitüntetésben.
Dr. Herczeg László háziorvos „Eger Kiváló Orvosa”
Dr. Herczeg László Nyíregyházán született. Középiskolai és egyetemi tanulmányait Debrecenben végezte, ahol 1981-ben szerzett orvosi diplomát. Végzését követően hat éven keresztül a DOTE I. számú belklinikáján dolgozott, ahol belgyógyászatból szakvizsgázott. 1987-ben családjával Egerbe költözött, ahol gyakorló háziorvosként dolgozik. Gyógyító munkája mellett 3 éves pszichoterápiás képzésben vett részt, a Gordon hatékony kommunikáció és konfliktus kezelés témakörében instruktori képesítést szerzett. A DOTE Családorvosi Tanszékének oktató háziorvosaként végzi az orvostanhallgatók és háziorvos rezidensek képzését, vizsgáztatását is. Magas szintű szakmai felkészültségének és emberi magatartásának köszönhetően – több mint két évtizedes háziorvosi működése során – méltán érdemelte ki betegei bizalmát és megbecsülését. Áldozatos munkássága elismeréseként részesül az „Eger Kiváló Orvosa” kitüntetésben.
Dr. Vértes Gyula gyermek háziorvos „Eger Kiváló Orvosa”
Dr. Vértes Gyula Edelényben született. Általános orvosi diplomáját 1971-ben a Pécsi Orvostudományi Egyetemen szerezte. Pályafutását Miskolcon a Borsod-Abauj-Zemplén Megyei Kórház Gyermekosztályán kezdte. Még itteni működése során gyermek-és csecsemőgyógyászatból sikeres szakvizsgát tett. Közel négy évtizede költözött Egerbe, ahol a felnémeti rendelőben kezdett dolgozni. Ezt követően a megyei kórház dolgozójaként a 4. számú gyermekkörzet orvosa. 1992-től az önkormányzat házi gyermekorvosa. Az itt eltöltött hosszú időszak alatt áldozatos munkásságával kivívta úgy kis páciensei és azok szüleinek, mint a hozzá forduló gyermekek szeretetét, megbecsülését. Segítségére mindig biztosan lehet számítani. A szabad orvosválasztás lehetősége után is az egyik legnagyobb körzetet mondhatja magáénak. Generációk egész sorát kezelte, manapság már első betegeinek gyermekeit gyógyítja. 45 éves orvosi tevékenységét ismeri el ez a kitüntetés.
Hajdú Viktor Gergely zászlós „Eger Kiváló Rendőre”
Hajdú Viktor Gergely 1978. április 24.-én született Egerben. Hivatásos szolgálatát járőrként az Egri Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály Járőrszolgálati Alosztályán 2007. januárjában kezdte meg. Jelenleg körzeti megbízotti beosztásban az egri – felsővárosi körzeti megbízotti csoport tagjaként végzi a városrészben elkövetett hatáskörébe utalt bűncselekmények felderítését. Bűnmegelőzési, bűnüldözési, igazgatási és rendészeti feladatait magas színvonalon, felettesei, és a körzet lakosságának teljes megelégedésével végzi. Munkája során kiemelt figyelmet fordít az Egri Rendőrkapitányság célkitűzéseinek megvalósítására, a közbiztonság megerősítésére, a bűncselekmények számának csökkentésére. A közterületen végzett közrendvédelmi tevékenysége kiemelkedő. Eredményes rendőrszakmai munkája nagymértékben hozzájárul Eger város közbiztonságának javításához, melynek elismerése ez a kitüntetés.
Keskeny Attila József zászlós „Eger Kiváló Tűzoltója”
Keskeny Attila József 1974. szeptember 19.-én született Egerben. Hivatásos tűzoltó pályafutását 2008. január 1-jén beosztott tűzoltóként kezdte. A sikeres alaptanfolyam elvégzése után beosztott tűzoltóként gépjárművezetői beosztásba került. 2010-ben sikeres tűzoltótechnika-kezelő vizsgát tett, melyet típusvizsgák követtek a magasból mentő különleges szerkezetek kezelésére. Több káresetnél bizonyította rátermettségét, szakmai felkészültségét. Tűzoltói szolgálatát az elhivatottság, munkáját pedig a megbízhatóság és precizitás jellemzi. Fiatalabb kollégái tevékenységét is figyelemmel kíséri, tapasztalatait átadva segíti azok tevékenységét. Töretlen szorgalma és lelkesedése, emberi magatartása példaértékű. Kiemelkedő munkássága elismeréseként részesült az „Eger Kiváló Tűzoltója” kitüntetésben.
Dr. Generál Veronika az Egri Szociális Otthonért Alapítvány kuratóriumi tagja „Polgármesteri elismerés” kitüntetés
Eger Megyei Jogú Város polgármestere több évtizedes áldozatos tevékenységéért „Polgármesteri elismerésben” részesíti Dr. Generál Veronika főorvos asszonyt, aki az otthon lakóinak érdekeit messzemenően szem előtt tartva lelkiismeretesen látta el az Egri Szociális Otthonért Alapítvány kuratóriumi tagságát.
GRATULÁLOK!
Javítsátok már a nevet. Dr. Herczeg István – Dr. Herczeg László
Átírtuk, köszi!