Szabadidő

Ma nyit az érsekkerti műjégpálya

By 2014. december 10.One Comment

Technikai okok miatt az elsőre ígért dátumtól kicsit később, ma délután kettőkor nyit az érsekkerti műjégpálya.

A késlekedés oka a hűtőberendezés számlájára írható, a pálya facebook oldala viszont igazi csatatérré változott mostanra a felháborodott nép miatt. Akiknek a maguk módján persze igazuk is van, mert tényleg kínos, hogy iskolavárosként mindmáig nem sikerült egy normális (állandó) műjégpályát építeni Egerben, de ugyanakkor vicces is az ilyen heves indulat ott, ahol a kiváltó ok mindössze a nyitás pontos dátuma. Pláne úgy, hogy a gyerekeknek szóló, kisebb pálya egyébként már 6-án kinyitott.

Lényeg a lényeg azonban, hogy ma már csúszható lesz az 1200 négyzetméteres fedett jégfelület is a város tüdejében – a pályát tervek szerint egészen márciusig lehet majd használni. A lehetőséghez minden kiegészítő szolgáltatás, így korcsolyakölcsönző, büfé és öltöző-melegedő sátor is kapcsolódik. Pontos árakat még nem tudunk, de, ha hihetünk a korábbi tervezetnek, akkor a 6 év alattiak 400 forintért-, a diákok és nyugdíjasok 650 forintért-, a felnőttek pedig 850 forintért csúszkálhatnak majd.

10791_525789597556329_4876089631835562466_n

Így készült. Forrás: Eger Városi Műjégpálya

Szólj hozzá! One Comment