A Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete 1996-ban kezdeményezte, hogy a köztisztviselői törvény 1992. július 1-jei életbelépésének emlékére Magyarországon július 1-je legyen a Köztisztviselők Napja. Ezt az eseményt 1997-ben tartották meg először, ma pedig a „Közszolgálati Tisztviselők Napjaként” ünneplik.
Július 1-je idén szerdára esik, ezen a napon semmilyen közhivatalban, így Eger MJV Polgármesteri Hivatalának szervezeti egységeiben sem tartanak ügyfélfogadást. A Városháza és a hivatal Kossuth utcai épülete is zárva lesz ezen a napon.
Az önkormányzati adóhatóság ügyfélszolgálatán is szünetel a személyes ügyfélfogadás, ugyanakkor értesítjük ügyfeleinket, hogy a közszolgálati tisztviselők napján is működik az elektronikus eADO rendszer. Ezen keresztül a nap bármely időpontjában elektronikusan – az ügyfélkapun át – lekérdezhetik folyószámlájukat, befizetéseiket, bevallásaikat, számlánkénti egyenlegüket és más fontosabb nyilvántartott adataikat.
A hét többi napján az ügyfélfogadás, ügyintézés rendje változatlan.