Február elején foglalkoztunk a blogon a II. Rákóczi Ferenc utca 92-94. közötti épületek bontásával.
Bejegyzésünk után a REGIO JÁTÉK küldött egy közleményt, miszerint átfogó felújításba kezdenek a területen, ám ez kisebb félreértéshez vezetett: a leírtakat úgy is lehetett értelmezni, hogy a REGIO megújul a jelenlegi helyén, de mellé valami új üzlet is érkezik az elbontott épületek helyére. Ez tévedés volt, amit már egy friss tájékoztatóból tudunk:
„A korábban napvilágot látott hírekkel ellentétben a REGIO JÁTÉK egri áruháza nem kerül lebontásra, hanem teljes körű korszerűsítésen esik át. Az épület hőszigetelést kap, megújul a fűtési rendszere, továbbá a mai kor elvárásai szerint kerül átalakításra.
A felújítás részeként a területen bizonyos épületeket elbontottak, azonban új épület nem épül. Az így felszabaduló területen zöldfelületek és parkolóhelyek lesznek kialakításra a helyi építési szabályoknak (HÉSZ) megfelelően. A parkolóhelyek száma megduplázódik, ráadásul négy elektromosautó-töltőállomás és mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkolók is létesülnek, a parkoló pedig kandeláberekkel lesz megvilágítva.
A munkálatok idejére a REGIO JÁTÉK áruház a Shell kút mögötti épületbe költözik (Rákóczi Ferenc utca 95.) a március 10-ei hét elején. A költözés várhatóan 3 napot vesz igénybe, ez idő alatt az elérhető kínálat korlátozott lesz. A hét közepétől azonban az új helyszínen ismét a megszokott választékkal és kiszolgálással várja a kedves vásárlókat a játékbolt.
A felújítás év végéig befejeződik, így a REGIO JÁTÉK a 2025-ös karácsonyi szezont még a Shell kút mögötti üzlethelyiségben várja kedves vásárlóit.”
Nyilatkozó: Gyaraki Dávid, a REGIO JÁTÉK ügyvezető-helyettese
A REGIO JÁTÉK-ról: A REGIO Játékkereskedelmi Kft.-t 1990-ben családi vállalkozásként alapította Gyaraki József, a cég ügyvezetője. A piacvezető játékforgalmazó 100%-ig magyar tulajdonban van, ma már országszerte 42 játékbolttal rendelkezik, és közel 20%-os részesedésével piacvezető a hagyományos magyar játékpiacon. A REGIO JÁTÉK a világ többi országával egy időben mutatja be a magyar piac számára is a játékújdonságokat. A több mint 500 főt foglalkoztató vállalat számos nemzetközi játékmárka – így például a Disney plüssök, SES kreatív, 4M tudományos játékok vagy a Ravensburger – kizárólagos magyarországi partnere, valamint hagyományos magyar játékok újrafeltalálója, úgymint a diavetítő és a Gazdálkodj okosan! társasjáték. Áruházaiban közel 30.000 féle játék található. A dinamikus fejlesztések eredményeként a REGIO JÁTÉK 2024-ben 23,734 milliárd forint nettó árbevételt ért el. A REGIO JÁTÉK 2021-ben hetedik alkalommal részesült MagyarBrands-díj elismerésben Kiváló Fogyasztói Márka kategóriában, 2021-ben pedig ötödször nyerte el a rangos Superbrands díjat. 2023-ban Sopronban, 2024-ben a Sugár Üzletközpontban nyitott új áruházat a játékkereskedő.
